
Лікарю загрожує ув'язнення на строк від трьох до шести років
На Вінниччині оголосили підозру директору районної лікарні, який незаконно виписував працівникам величезні надбавки до зарплат.
Повідомляє Вінницька обласна прокуратура
Слідство встановило, що керівник систематично порушував вимоги чинного законодавства та колективного договору підприємства. За цими правилами розмір грошових надбавок не міг бути більшим за половину посадового окладу працівника. Проте головний лікар погоджував премії, які становили від 56% до понад 260%. Такі незаконні виплати він призначав у червні та жовтні 2022 року, а також у червні, серпні та жовтні 2023 року.
Через ці накази працівникам безпідставно виплачували додаткові кошти, а лікарня додатково витрачалася на нарахування єдиного соціального внеску. Державний судова економічна експертиза підрахувала, що в результаті таких дій комунальне підприємство зазнало збитків на 1,16 мільйона гривень.
Дії керівника закладу кваліфікували за статтею про зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Правоохоронці зазначили, що посадовець використав своє становище всупереч інтересам служби, аби надати неправомірну вигоду іншим людям.
Тепер за цей злочин головному лікарю загрожує ув'язнення на строк від трьох до шести років. Також його можуть позбавити права обіймати певні посади до трьох років та призначити штраф. Досудове розслідування наразі проводять слідчі Гайсинського районного управління поліції.
