Гіперзвукова зброя: скільки випущено ракет, яких називають «гордістю Росії»

Новини Вінниці / Гіперзвукова зброя: скільки випущено ракет, яких називають «гордістю Росії»

Перед початком повномасштабної війни, у 2020-21 роках, Росія тішилась тим, що має на озброєнні гіперзвукову зброю, проти якої безсилі засоби ППО країн НАТО. Впевненість у силі таких ракет стала предметом гордості Путіна та віри у непереможність. У війні з Україною росіяни почали застосовувати свій надто дорогий «козир».

Пентагон має дані щодо кількості гіперзвукових ракет, які Росія застосувала для ударів по об’єктах в Україні. Про це у вівторок, 10 травня, заявив представник Міністерства оборони США, повідомляє CNN.

Зазначається, що хоча США не мають «ідеального підрахунку», у Пентагоні стверджують, що кількість випущених по Україні російських гіперзвукових ракет становить від 10 до 12.

Дати та місця пусків ракет не називаються, однак уточнюється, що «перше відоме бойове застосування» російської гіперзвукової ракети повітряного базування «Кинжал» було по об’єкту на Заході України.

Потім їх випускали по півдню країни. Скільки загалом таких ракет у Росії, наразі не відомо.

ТТХ, які має ракета «Кинжал» за даними рашистів

Разом з тим, у США не акцентують увагу на використанні РФ цієї зброї. Так, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що не вважає це «якимось переломним моментом». Після чого прессекретар Пентагону Джон Кірбі зауважив, що, наприклад, важко зрозуміти запуск такої дорогої ракети по стаціонарному сховищу.

Фактично у Вашингтоні відмічають, що росіяни дарма витрачають вкладені у новинку кошти, а це вказує на певну безвихідь та пихатість військового керівництва.

До речі, щодо останнього, то у Штатах у шоці, що на полях боїв загинуло «до 10 генералів» ЗС РФ. Підрахували американці самостійно. За океаном не розуміють, як можна втрачати стільки вищого військового керівництва у сучасній війні. Здається, міф про військову міць Росії тане швидкими темпами. Отже, РФ втрачає не тільки танки та генералів, вона втрачає своє лице сильної держави у світі.

Олег Верлан

11 травня, 2022