Вінниця вже декілька років поспіль очолює різноманітні рейтинги урбаністичного розвитку. Щороку місто додає все більше «символів» та оригінальних «зелених» рішень, які відрізняють від інших. Саме «родзинки» в озелененні кидаються в очі, коли відпочиваєш у затишних парках чи гуляєш вулицями. Більш того, аби Вінниця відповідала сучасним критеріям урбаністичного ландшафту, до розробки майже кожного куточку застосовується науковий підхід.
«Головними критеріями сучасного міського озеленення є його екологічність, комфорт та відповідність світовим тенденціям створення, - розповідає директор КП «Вінницязеленбуд» Ігор Любовський. - При створенні зеленого простору міста основним завданням підприємства було створення цілісного впізнаваного образу та відповідність озеленення зростаючому темпу розвитку інфраструктури міста».
За його словами, зелений каркас більшості клумб міста складають вічнозелені та декоративно-листяні культури, що кожної весни доповнюються різноманіттям цибулинних культур – тюльпанами, мускарі, і квітуючими однорічними.
«Забезпечує рослинним матеріалом місто тепличне господарство, що розташоване на території підприємства і потягом зими вирощує квіткові культури», - пояснює І.Любовський.
Як приклад він розповідає про майдан Незалежності, як архітектурний, громадський і культурний центр міста.
«Це місце, де містяни зустрічаються, прогулюютьсь, фотографуються і просто спостерігають з вікна транспорту, їдучи на роботу центральною вулицею. Він потребував особливого, не схожого на будь-який інший ландшафту. Саме тому тут вперше застосована фітопластика з різнобарвних кущових порід - спіреї японської та барбариса Тунберга, що стала родзинкою площі», - зазначає пан Ігор.
Керівник підприємства пояснює, що фітопластика декоративна своєю формою потягом року, а з появою листя та квітуванням кущів, захоплює погляди перехожих. На партерному газоні площі ви не побачите табличок «По газонах не ходити». Слідуючи зарубіжному досвіду, «зеленбудівці» створили газон саме для відпочинку на зеленому килимі.
«В місті створено багато композицій з формованих бордюрів із спіреї японської та однорічних квітуючих рослин. Спірея задає напрям малюнку клумби. А однорічні квітуючі та декоративно-листяні культури (бегонія, агератум, петунія, гейхера, рео, хлорофитум) завершують геометрію малюнку клумби, створюючи контраст та динаміку», - розповідає І.Любовський.
На кругових розв’язках міста, поряд із вічнозеленими сформованими культурами, навесні заквітували однорічники, додаючи кольору та об’єму композиції.
«Останнім часом у Вінниці стрімко розвивається контейнерне озеленення. На вулицях і перехрестях міста з’являються кашпо з деревами, вічнозеленими та квітуючими рослинами. Далі. Кожної весни Центральний парк ім. Леонтовича вибухає яскравими барвами тюльпанів, які влітку змінюються на кольорові стрічки бегоній. Завдяки цьому містянам завжди цікаво, а наш парк залишається окрасою Вінниці», - додає пан Ігор.