До суду СБУ передала матеріали по справі митрополита Іонафана, керівника Тульчинської єпархії УПЦ МП

Новини Вінниці / До суду СБУ передала матеріали по справі митрополита Іонафана, керівника Тульчинської єпархії УПЦ МП

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини очільника Тульчинської єпархії УПЦ МП, що у Вінницькій області, який публічно виправдовував російську збройну агресію проти України. Обвинувальний акт направлено до суду.

Як повідомляють у пресслужбі УСБУ у Вінницькій області, митрополиту Іонафану загрожує реальний термін покарання у виді до 8 років позбавлення волі.

Як свідчать матеріали слідства, фігурант поширював серед вірян пропагандистські листівки, в яких закликав до захоплення влади та зміни меж державного кордону України.

Також, на одному із сайтів РПЦ розміщував публікації на підтримку російських окупантів та їхніх воєнних злочинів.

Під час обшуків за місцем його проживання та у релігійних спорудах правоохоронці виявили комп’ютерну техніку та мобільні телефони з доказами злочинних дій, прокремлівські агітки та літературу.

Ініційована СБУ експертиза вилучених матеріалів підтвердила факти незаконної діяльності єпископа.

Дії фігуранта кваліфіковано за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

-        ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади),

-        ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України),

-        ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками),

-        ч. 3 ст.436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

Розслідування проводили слідчі Служби безпеки Вінницької області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Нагадаємо, керуючого Тульчинською єпархією УПЦ МП Іонафана позбавили українського громадянства.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ № 898/2022 від 28.12.2022, яким призупинив громадянства низки священників УПЦ МП.

Олег Верлан

10 січня, 2023