До кінця року на Вінниччині діятиме три десятка навчально-практичних центрів, де готують фахівців робочих професій, - Ігор Івасюк

Новини Вінниці / До кінця року на Вінниччині діятиме три десятка навчально-практичних центрів, де готують фахівців робочих професій, - Ігор Івасюк

У день Святого Миколая на Вінниччині запрацював ще один багатопрофільний навчально-практичний центр з підготовки кваліфікованих робітників. Цього разу на базі Гніванського професійного ліцею. Відтепер місцеві студенти та учні матимуть більше практики при здобутті професій «Слюсар з ремонту автотранспортних колісних засобів, машиніст крана автомобільного. машиніст крана (кранівник), водій автотранспортних засобів (категорія «С»)», «Електрозварник. Рихтувальник кузовів» та «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», які у майбутньому годуватимуть їх та їхні родини.

У день Святого Миколая на Вінниччині запрацював ще один багатопрофільний навчально-практичний центр з підготовки кваліфікованих робітників. Цього разу на базі Гніванського професійного ліцею. Відтепер місцеві студенти та учні матимуть більше практики при здобутті професій «Слюсар з ремонту автотранспортних колісних засобів, машиніст крана автомобільного, машиніст крана (кранівник), водій автотранспортних засобів (категорія «С»)», «Електрозварник. Рихтувальник кузовів» та «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», які у майбутньому годуватимуть їх та їхні родини.

Загалом, як зазначив заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк, до кінця року на Вінниччині у системі професійно-технічної освіти функціонуватиме 15 навчально-практичних центрів, із них 9 відкрито у 2018-му.

Майже під «занавіс» 2018 року, а саме 21 грудня навчально-практичний центр з підготовки кваліфікованих робітників із професій «Токар» та «Верстатник широкого профілю» запрацює на базі ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти №1  м. Вінниці», а 29 грудня  у «Немирівському професійному ліцеї» відкриють такий центр з підготовки електрозварників.

«Як правило, на сьогодні ми маємо достатньо менеджерів, економістів, юристів, а от справді кваліфікованих спеціалістів робітничих професій бракує. Саме тому, розуміючи цю проблему, останнім часом державна політика зосередила свою увагу на підготовці висококваліфікованих робітничих кадрів. І вже у  2016 році рішенням Кабміну України було виділено 50 мільйонів гривень на створення перших 25 центрів. Відповідно, у 2017 – ще 50 млн. грн., у 2018 році- 100 млн. грн.

Відкриття таких навчально–практичних центрів є безперечно не тільки знаковими для професійної освіти і для освітньої галузі області в цілому, а й показовою. Цей освітній проект є яскравим прикладом співпраці держави і бізнесу, свідченням того, що навіть у такий складний для нашої країни час у системі професійної освіти за підтримки партнерів можна змінювати ситуацію на краще», - зазначив Ігор Івасюк.