Реконструкція меморіально-літературного музею імені Михайла Коцюбинського у Вінниці передбачає благоустрій та оновлення зелених насаджень. Втім, можливо, старі та хворі дерева і не будуть зрізані. Принаймні таку ідею для закладу має обґрунтувати столичний арборист Володимир Вєтроградський.
Нагадаємо, триває всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс «Коцюбинський вдома». Дедлайн реєстрації 30 квітня.
«Найбільша проблема в тому, що хвороби передаються від одних дерев до інших через інструменти комунальників. Вони не обробляють свої пилки після кожного дерева, тому з'являється вогнище зараження. В роботі з деревами працює «лікарський принцип»: всі інструменти повинні оброблятися після кожного пацієнта. В теорії лікується все, але не для всіх хвороб є ефективні препарати. Як за кодексом лікаря: якщо взяв дерево як пацієнта, то веди його до кінця», - зазначив фахівець з обслуговування та догляду за деревами як за індивідуальними організмами виданню БЖ.
На його переконання дерева потрібно лікувати, а не зрізати! 29-річного Володимира називають арбористом з 15-річним стажем, який після дослідження зелених насаджень, що ростуть на території садиби митця, сформує для проєкту звіт, у якому детально розповість як можна врятувати кожне дерево та навчить цьому працівників музею.
Для команди організаторів архітектурного конкурсу важливо відповідально підійти до питання збереження дерев, адже на території є дві липи і три груші-глеки, які ростуть там ще з часів Михайла Коцюбинського.