Держстат «самоізолювався» та «закрив» дані про смертність від різних хвороб

Новини Вінниці / Держстат «самоізолювався» та «закрив» дані про смертність від різних хвороб

Держстат відомився надавати дані про смертність українців від хворб дихальних шляхів. Про це повідомляє Опендатабот, в якому публікують статистичні дані, які, зазвичай, мають бути у відкритому доступі.

Держстат відомився надавати дані про смертність українців від хвороб дихальних шляхів. Про це повідомляє Опендатабот, в якому публікують статистичні дані, які, зазвичай, мають бути у відкритому доступі.

За інформацією цього ресурсу до старту карантину щомісяця від хвороб дихальних шляхів в Україні вмирало близько тисячі осіб, з них через ГРВІ та пневмонії — близько 500 людей. Піковим місяцем з найбільшою смертністю людей від проблем із дихальними шляхами з року в рік залишається січень.

Журналісти сайту звернулися наприкінці травня до Держстату з проханням надати дані щодо смертності, що охоплюють період карантину. Проте їм відповіли, що служба не публікує цю інформацію під час карантину.

Офіційні дані, оприлюднені МОЗ станом на 4 червня 2020 року, говорять про 747 смертей від коронавірусу від початку карантину — це в середньому 249 померлих на місяць. Цей показник удвічі менший від даних про смертність від ГРВІ та пневмоній за той самий період 2019 року.

"Без повного об’єму даних про смертність від хвороб дихальних шляхів будь-які порівняння неможливі. Для того, аби робити висновки про виправданість карантину, який завдав значної шкоди усім сферам життя українців, ми маємо володіти даними про реальні показники смертності та їх причини", — зазначає Олексій Іванкін, засновник Опендатабот.

Слід зазначити, що весною NaПарижі теж регулярно публікував дані про смертність, опираючись на інформацію ГУ Держстату у Вінницькій області. Однак, ще у травні нашим журналістам відмовили у відповіді на офіційний запит щодо даних за березень, посилаючись на те, що вся статистика проходитиме перевірку. З тих пір в управлінні ігнорують цю тему. Складається враження, що наказ "закрити" дані спровокований спробою приховати реальну картину смертності від різних недуг.