Протягом багатьох років Вінниччина залишається лідером за посівними площами цукрових буряків. Однак, у харчовому кошику усіх вінничан незмінним овочем є столовий буряк, який володіє багатьма корисними якостями і успішно застосовується не лише у приготуванні різноманітних страв, а також при багатьох захворюваннях.
Як повідомляє riza.it, буряковий сік є відмінним джерелом вітамінів А і С, фолієвої кислоти, флавоноїдів, заліза, кальцію та фосфору. Також в його складі багато антоціанів – водорозчинних пігментів, які здатні очищати селезінку і швидко регенерувати клітини всього організму. Пити такий сік можна в чистому вигляді, розведеним водою або в поєднанні з іншими продуктами – овочами, фруктами і корінням.
Але не все так гарно, як здається. Необхідно знати і негативні сторони вживання даного овоча. Так, травні волока буряків при вживанні його в сирому вигляді викликають розлад кишечника. Не треба захоплюватися буряком і гіпотонікам, тому що містяться в ньому речовини знижують артеріальний тиск.
Декілька варіантів рецептів народних «ліків», з використанням буряку:
Буряк з імбиром полегшує ревматизм і біль в шиї
Сік, отриманий з буряка і 4-5 см кореня імбиру (або з дрібкою імбирного порошку), допомагає боротися з ревматизмом і болем в шиї, який часто проявляється у вітряну погоду.
У поєднанні зі шпинатом дає енергію
Буряк, вичавлений разом зі своїм листям і жменькою шпинату, підвищує ефективність фізичних навантажень і робить більш стійкими до стресів. Рекомендується пити склянку бурякового соку, перш ніж займатися спортом.
Поєднавши з грушами, можна відновити підшлункову залозу
Тим, хто страждає від високого рівня цукру в крові, гастриту або надлишкової ваги, щоранку варто випивати склянку соку, отриманого з буряка і груші. Завдяки цьому можна підтримати функції підшлункової залози і поліпшити процес травлення.