На Вінниччині завершився пятиденний фестиваль Operafest Tulchyn – 2019, який проходив просто неба на території Палацу Потоцьких у Тульчині. Тут протягом двох останніх днів глядачів розважали мюзикли від Схіd OPERA та вперше на Operafest Tulchyn презентували балет.
Так, 8 червня стартував другий день Grand Operafest Tulchyn. Близько 18 години мистецьке дійство розпочалося єдиним в Україні показом твору «Страшний двор» Польської Королівської опери.
Як кажуть виконавці, це був перший виїзний виступ, тому що прем’єра була в грудні 2018 року та виконувалась лише кілька разів у Варшаві. Звичайно, це концертна версія, тому що спектакль виглядає інакше.
Музичний керівник і знаменитий баритон Вітольд Жолондкевіч, який виконав роль Мечника, назвав публіку Grand OperaFest фантастичною.
"Великі оплески для публіки. Нас дуже зворушило, що глядачі з такою витривалістю сиділи під дощем, тому що нам було відносно нормально, ми були під дахом", - сказав артист.
Помічник режисера зазначив, що для них цей твір є болючим, адже перший директор, який створив королівську оперу у Варшаві, та був першим режисером цього твору, помер через три тижні після прем’єри...
На Operafest Tulchyn вперше було презентовано балет. Глядачі з захватом дивились постановку відомого твору «Собор Паризської Богоматері», яка виконувалась під музичний супровід оркестру Схіd OPERA під керівництвом диригента Дмитра Морозова.
Для харківських артистів формат openair-фестивалю - не новий. За словами диригента Дмитра Морозова, театр охоче виступає на відкритих майданчиках, адже це унікальна можливість винести високе мистецтво в широкі маси.
"Ми самі проводимо такі концерти і підтримуємо цей формат, адже це - залучення широких верств населення і людей різного віку. Вони стають причетними до високого і великому світового мистецтва", - зазначив головний диригент Cxid Opera.
9 червня відбулося феєричне закриття Operafest Tulchyn – 2019 на якому був присутній Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, а також керівництво області.
«Нам не вистачає в житті чогось світлого й теплого. Саме такі події зближують нас і роблять нас добрішими. Для нас це важливо, – підкреслив Володимир Гройсман. – Минулого року ми прийняли рішення здійснити програму «Малі міста – великі враження». Ця програма на 50 млн. грн. дала можливість проводити подібні акції в маленьких містах. Там, де наше серце», - зазначив Володимир Гройсман.
Він також запевнив, що такі події, як OPERAFEST TULCHYN, розвивають культурний та туристичний потенціал громад, а тому - повинні поширюватися. Саме такою є мета проекту «Малі міста — великі враження», який підтримав Уряд.
Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій зазначив, що нинішній, третій за рахунком, оперний фестиваль у Тульчині побив багато рекордів, проти фестивалів минулих років: він тривав цілих п’ять днів, зібрав рекордну кількість артистів – понад 700, представив глядачам 12 вистав.
Заключний день фестивалю дав можливість тисячам глядачів операфесту насолодитись легендарним балетом азербайджанського композитора Фікрета Амірова «Тисяча і одна ніч», який кілька десятиліть прикрашає найвідоміші сцени світу.
На завершення оpen air – фесту в мюзиклі-шоу СХІД OPERA «Вогні Бродвею» прозвучали кращі музичні номери та яскраві уривки із найвідоміших мюзиклів світу з різних країн та різних часів: «Кабаре», «Цілуй мене, Кет», «Граф Монте-Крісто», «Кішки», «Нотр Дам де Парі», «Привид опери», «Чикаго», «Скрипаль на даху», «Авансцена» із яскравими спецефектами і приголомшливими шоу-сюрпризами. На сцені одночасно були солісти опери, балету, хору й великого симфонічного оркестру під диригуванням Дмитра Морозова.
Також відвідувачі OPERAFEST TULCHYN мали можливість побачити унікальні виставки, розміщені у Палаці Потоцьких: рідкісні книги, картини та витвори мистецтва, які підготували для показу Вінницький обласний художній музей, Вінницький обласний краєзнавчий музей та Тульчинська ОТГ.