Через невизначеність із підписанням транзитного газового договору між Україною і Росією в деяких районах можуть виникнути проблеми з постачанням блакитного палива. Серед таких – одне з найбільших міст Вінниччини Могилів-Подільський. У самому райцентрі ситуацію не драматизують, адже розраховують на дружню допомогу сусідів.
Із ситуацією з газопостачанням у прикордонному райцентрі у січні, якщо до того часу контракт щодо транзиту газу не буде підписано, розбиралися журналісти ТСН.
За словами керівника місцевої газової дільниці Сергія Бойка, газопровід з Івано-Франківської області пролягає через територію Молдови до Могилева-Подільського. А сусідня держава споживає саме російський газ. Блакитним паливом у 30-тисячному місті користуються 120 багатоповерхівок, лікарня, п’ять шкіл і п’ять садочків. На думку журналістів, якщо контракт не підпишуть, то з Молдови змушені будуть «перекрити вентиль»…
«Альтернативні джерела існують, але в повному обсязі замінити газ буде складно», – пояснює журналістам міський голова Петро Бровко.
Хоча в прикордонному райцентрі є котельня на деревині, яка будувалася саме для закладів освіти, але у мерії вважають, що її використовувати економічно не вигідно. І не було потреби раніше. Обігріти комунальний та житловий сектор електроенергією у Могилеві-Подільському не дозволять потужності мережі, адже вона розрахована лише на меншу потужність.
Проте у місті настрої далекі від скептичних. П. Бровко зазначає, що в разі критичної ситуації з українським газом ним поділяться європейські партнери з Румунії та Молдови.
Однак, у Києві на ситуацію дивляться з іншого боку. Провідний експерт Центру Разумкова Максим Білявський у коментарі ТСН вказує, що не розуміє механізму прямих поставок румунського газу до Могилева-Подільської ГРС. Мабуть, він далекий до прикордонного співробітництва та його особливостей.
Складається враження, що у нагнітанні ситуації навколо прикордонного міста більш зацікавлені у столиці. В самому райцентрі не поспішають зі скепсисом щодо січневого стану газової мережі.