Майже у кожній вінницькій родині на зиму готують варення. Надлишки фруктів і ягід вже починають складати у морозильні камери, але відмовитися від солодкого власного приготування не всі готові. Для Вінниччині це традиція. Проте міністерка охорони здоров’я Уляна Супрун переконує, що це шкідливий звичай, основуючи свою позицію на фактах.
Ставлення до У. Супрун неоднозначно. Але під час її керівництва МОЗ держава почала закуповувати ліки дешевше. Це факт. Її ніхто не звинувачував у корупції. Теж факт. У чиновниці власне бачення по багатьом питанням, і вона відверто про це каже. Знову ж факт.
Отже у Facebook міністерка написала, що «класичне варення містить майже 50% цукру, на додачу до цукрів, присутніх в ягодах чи фруктах». Вона переконує, що це забагато.
«Навіть якщо готувати варення, в якому 15% цукру, це забагато, бо 100 грамів варення (а це на вигляд зовсім трохи) — половина оптимальної денної норми цукру. Також, що триваліша термічна обробка, то менше вітамінів лишається в їжі. Фрукти не варто варити понад 20 хвилин», - зазначає У. Супрун.
Альтернативою варенню вона називає заморозку, сушку, приготування пастили.
«Всі вони потребують обладнання, але перш ніж протестувати через ціни на сушарки, порахуйте витрати цукру на приготування варення. Техніку можна купувати вживану», - пояснює чиновниця.
Також вона пропонує рецепти щодо заготівлі ягід і фруктів на зиму, які, на її думку, після обробки не втратять корисних речовин. Більше детально про них у пості міністерки.