Через рік після спроби рейдерського захоплення Іллінецького цукрозаводу поліція оголосила про підозру трьом зловмисникам

Новини Вінниці / Через рік після спроби рейдерського захоплення Іллінецького цукрозаводу поліція оголосила про підозру трьом зловмисникам

Розслідування спроби захоплення майна ТОВ «Іллінецький цукрозавод» тривало понад рік. Наразі відомо, що 8 грудня слідчі слідчого управління ГУНП у Вінницькій області оголосили про підозру киянину, який, залучивши спільників, у 2020 році заволодів частиною статутного капіталу підприємства.

Як повідомляють у відділі комунікації обласного главку, нині слідство має підстави заявляти, що 33-річний зловмисник разом з іншими фігурантами кримінального провадження підробили паспорти та доручення від імені двох співвласників підприємства.

Надалі на підставі завідомо підроблених документів вони вчинили фіктивні правочини та перереєстрацію частки статутних капіталів товариства на користь третіх осіб.

За словами заступника начальника ГУНП у Вінницькій області Олександра Солдатова, зловмиснику оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених  ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 206-2 КК України (організація протиправного заволодіння майном підприємства), ч. 3, ч. 4. ст. 358 КК України (підроблення та використання завідомо підробленого документа). За такі правопорушення передбачено позбавлення волі терміном до 10 років з конфіскацією майна. 

Двом його подільникам оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3, 4 ст. 358 КК України (підроблення та використання завідомо підробленого документа). Розслідування кримінального провадження здійснюється за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури. 

Нагадаємо, про те, що рейдери намагаються захопити майно ТОВ «Іллінецький цукровий завод» шляхом внесення у Держреєстр 27 листопада запису про зміну директора підприємства раніше писала у Facebook очільниця підприємства Юлія Десюк.

Вона тоді також вказувала, що 26 листопада акції двох законних співвласників переписали на невідомих людей.

«На даний час ми володіємо достатньо обмеженою інформацією стосовно того, які саме угоди в ланці цих дій, носять чисто кримінальний характер, тому нікого особисто із посадових осіб, що приймали участь в укладанні угод, до певного часу і визначення обставин не звинувачуємо.

Одне знаємо точно, що ані Лілія Кучинська, ані Анатолій Кучинський не надавали і не уповноважували нікого здійснювати продаж часток в підприємствах ТОВ «Гарантінвест» та ТОВ «Іллінецький цукровий завод»…

Про ситуацію із зміною складу засновників ми дізналися 26 листопада 2020 року випадково, що стало абсолютною несподіванкою, шокувало і не допомагало тверезо і швидко приймати вірні рішення, і обирати правильний шлях. Багато часу було витрачено на з’ясування способу його здійснення. А тим часом шахраї не гаяли часу і продовжили втілювати свій план у життя», - тоді писала пані Десюк…

Таким чином, вже 27 листопада 2020 року до Держреєстру були внесені зміни директорів обох підприємств, при чому достатньо цікавий факт — на одну і ту саму людину - Сергія Удовенка. Новий директор поспішив одразу переоформити себе у банківській установі, а також пізніше ввечері виявлено спробу злому серверу, що вдалось попередити.

«Все це наводить на думку, що основна мета шахраїв — швидкий перепродаж майна підприємств, а можливо і декілька разів. І в усьому цьому найгірше те, що особи, причасні до цього злочину, точно не мають жодного наміру зберегти завод. Їх мета — знищення підприємства, розпродаж його на металолом, розривання на частки і миттєве збагачення, що за роки незалежності України було зроблено з переважною більшістю цукрових заводів», — впевнена Юлія Десюк.

Зазначимо, через арешт майна на час розслідування, завод не почав сезон цукроваріння цього року.