«Битва» за храм у Ладижині: прихильники УПЦ МП намагались «утримувати оборону»

Новини Вінниці / «Битва» за храм у Ладижині: прихильники УПЦ МП намагались «утримувати оборону»

Мережею шириться доволі провокативне відео, на якому військові намагаються потрапити до Свято-Казанського храму у Ладижині, а жінки репетують та кличуть на допомогу «міліцію».

Нагадаємо, релігійна громада на Вінниччині вирішила перейти до ПЦУ. Таке рішення парафія Свято-Казанського храму ухвалила громада 10 листопада на загальних зборах

Проте віряни УПЦ МП на чолі зі священиком Євгенієм Воробйовим, який попри війну та загибель українців, відправив свого сина навчатися в Санкт-Петербургську духовну академію РПЦ, знехтували думкою більшості та захопили приміщення.

Ранком 28 грудня, група прихильників ПЦУ намагалась відновити справедливість. Однак, віряни УПЦ МП зробили шоу. Окремі частинки відео інциденту миттю потрпили до медійників, пов’язаних з Московським патріархатом, аби ті тиражували «захоплення». Хоча про те, що храм вже був захоплений проти волі більшості ніхто не каже.  

Отже, ситуація навколо ладижинського храму вкотре перетворилась на черговий епізод серіалу інформаційних війн, які проти України ведуть продюсери з Москви. На кого розраховані сюжети? На російського та закордонного споживача.   

Чим все закінчилось? Сторони дослухались до порад поліції. Приміщення і надалі контролюватимуть прихильники УПЦ МП, а віряни ПЦУ, оскільки мають законні права, але позбавлені доступу до храму, звертатимуться до суду. На сьогодні, є релігійна громада ПЦУ, яка маю юридично оформленні документи на культову споруду, а перебування сторонніх осіб там є порушенням.

Тож у поліції погодились втрутитися у ситуацію за постановою суду, яка зобов’яже забезпечити користування законного власника – громаду ПЦУ.