У Вінниці розроблятимуть Археологічний атлас міської ОТГ. Це передбачено Програмою розроблення містобудівної та іншої документації загальноміського перспективного значення на 2020-2022 роки, яку сьогодні на черговій сесії затвердила міська рада.
Як повідомляє Центр історії Вінниці, це документ, у якому буде розгорнута база археологічних пам’яток, враховуючи приєднані у 2015 році території та Десну. Атлас стане «інструментом поетапного дослідження культурного шару в межах територій зони охорони археологічного культурного шару, а також територій, що є пам’ятками культури на теренах Вінниці; приведення цього процесу до норм чинного законодавства».
У Центрі історії Вінниці зазначають, що після затвердження базової структури атласу має бути створено Програму археологічних досліджень, завдяки якій можна буде проводити «ефективне археологічне, історичне дослідження об’єктів та територій центрального історичного ареалу Вінниці, у тому числі підземної спадщини міста».
Працювати над атласом будуть фахівці Вінницького обласного краєзнавчого музею, сектору охорони культурної спадщини Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Державного архіву Вінницької області та Центру історії Вінниці.
Як повідомляв NаПарижі, значна частина підземних ходів у центрі Вінниці наразі руйнується забудовниками без проведення належних досліджень. Додамо, що відповідне рішення прийнято, зокрема, завдяки зусиллям Facebook-спільноті "Тіні. Вінниця", яку офіційно не згадують в офіційних документах. Але саме виявлені "тінями" підземелля стали підставою для окремих чиновників звернути увагу на тему атласу.