У Вінниці вирішили наслідувати львівський досвід та посипати пішохідні зони кавовою гущею. Поки кількість цього матеріалу обмежена, використовують його лише у Центральному парку імені Леонтовича замість договартісного бішофіту.
Як тільки мер Львова Андрій Садовий «розпіарив» новацію з кавовими відходами, її миттю підхопили. Наразі гущу вже використовують у Кракові та Варшаві. Починають і у Вінниці.
У Вінницькій міськраді визнають, що це ефективний спосіб боротьби зі зледенінням. Більш того, посипання тротуарів висушеною кавовою гущею є досить екологічним варіантом, та після танення снігу кава слугує добривом для землі.
До експерименту у Вінниці одразу приєдналися мережі кав’ярень «Франс.уа» і «Чорна кішка, білий кіт», еспрессо-бар KrisKiss, ресторани Pasta e Vino, Rich, Georgian Factory, «Батискаф», «Лезгинка», Red Zepellin, «Асса», паби Johnny Raw і «Кінь у протигазі», а також мережа «Солодка мрія». Підприємці зібрали близько 300 кг сировини.
Вони надають відходи КП «Вінницязеленбуд», співробітники якого вже посипали гущею алеї Центрального міського парку імені Леонтовича.
У міськраді запевняють, якщо заклади будуть готові й надалі забезпечувати посипний матеріал, підприємство продовжить роботу в інших рекреаційних зонах міста.
Зазначимо, сіллю, яка надзвичайно шкідлива для взуття та рослин, посипають тротуари вулиць, а в парку переважно користуються іншим матеріалом – бішофітом. Він значно дорожчий, хоча й безпечний для рослинного світу.
У чому «плюси» кавової новації:
- кавова гуща працює як абразив - перешкоджає ковзанню;
- кава не має негативного екологічного впливу на грунт та рослини;
- кава не є агресивним середовищем - не роз'їдає взуття та лапи тварин;
- навесні матеріал стане добривом прилеглого до доріжок грунту;
- якщо бішофіт для алей у парку треба купувати, то каву надають безкоштовно.