Адміралу з Вінниччини повідомили про підозру у держзраді

Новини Вінниці / Адміралу з Вінниччини повідомили про підозру у держзраді

Працівники ДБР повідомили про підозру у державній зраді колишньому міністру оборони України Михайлу Єжелю, який погодивши підписання Харківських угод сприяв російській федерації в окупації АР Крим.

Про це повідомляють у відомстві.

Зазначимо, 69-річний адмірал народився у селі Слобода-Ялтушківська Барської громади Вінницької області.

Свого часу він був Головнокомандувачем Військово-Морських Сил України (2001-03) й розумів всі ризики продовження перебування російського флоту на території України, погодив весь пакет документів, необхідних для імплементації Угоди між Україною та РФ з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України від 21 квітня 2010 року, т.з. Харківських угод.

«Проєкти цих документів міністр оборони України (2010-12) погодив навіть не відвідавши засідання Кабінету Міністрів України 21 квітня 2010 року, на якому вони обговорювались, а також без проведення обов’язкової правової експертизи щодо відповідності проєкту Угоди Конституції та законам України.

«Через це були створені умови для продовження перебування ЧМФ РФ на території України на 25 років, що сприяло нарощуванню військової техніки та особового складу збройних сил російської федерації, модернізації та заміні корабельного складу, літальних апаратів, основних озброєнь чорноморського флоту російської федерації, які перебували на території України та надалі були використані під час анексії АР Крим та міста Севастополя у 2014 році, замість їх зменшення та виведення з території України, відповідно до умов базових Угод», - йдеться у повідомленні.

Колишній міністр підозрюється у вчиненні державної зради за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 КК України). Кримінальне провадження здійснюється за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Як відомо, 21 квітня 2010 року у Харкові Віктор Янукович підписав від імені України угоду між Україною та РФ. Цим документом на 25 років продовжили строк перебування ЧМФ РФ у Севастополі. Зробив він це під приводом отримання знижки на природний газ.

У 2021 році про підозру за вчинення державної зради вже повідомлено Віктору Януковичу та Миколі Азарову, які оголошені в розшук.

У липні 2022 року про підозру повідомлено колишнім міністрам юстиції та закордонних справ у вчиненні державної зради під час розробки проєкту, погодження, підписання, ратифікації та імплементації Харківських угод.

Перевіряється роль інших службових осіб у сприянні державі-агресору в посяганні в такий спосіб на суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність, обороноздатність, державну й економічну безпеку України.
Розслідування триває.

Зазначимо, М.Єжель працював послом України в Мінську в 2013-2015 роках, не пізніше 2017 року набув статусу біженця в Білорусі.

Олег Верлан

8 серпня, 2022