Бетонний прототип шевченківського «Кобзаря» створює житель села Лісова Лисіївка Калинівської громади Василь Заєць. Митець запевняє, що вирішив урізноманітнити вхід до свого будинку деталями, які пов’язані з класиком української літератури. У своєму будинку чоловік також виділив дві кімнати під музей українського побуту. Там зараз триває ремонт.
Як вказує «Суспільне Вінниця», Василь Заєць створює музей та бетонний прототип книжки, аби привабити у село туристів. Втім, екскурсії, за задумом автора, будуть безкоштовними. Пан Василь обіцяє…
Експозиції музею складатимуть старовинні монети, нагрудні значки, посуд, тканні рушники та знаряддя праці. В.Заєць поясню, що купував у різних містах України, дещо залишилося від родичів. Також, частину експонатів принесли односельці, коли дізналися про ідею з музеєм.
Звісно, «родзинкою» має стати унікальний «Кобзар». Автор додає, що книгу творів Шевченка зробив з піску, щебеню та арматури. Над нею працює з минулого тижня.
Як працювати із бетоном, Василь Заєць знає, бо за освітою будівельник. Розповідає, що спершу у себе на подвір’ї встановив погруддя Кобзаря. Символічно, адже будинок чоловіка розташовано по вулиці Шевченка.
Бюст пан Василь замовив у Вінниці. А далі захотілося погруддя Шевченка доповнити власними виробами. Тож взявся за створення бетонного прототипу «Кобзаря». Це тільки початок. У планах В.Зайця ще самотужки зробити кобзу та своє погруддя Шевченка.
А от у кімнаті, де раніше була комора, чоловік планує відкрити музей українського побуту.