У Вінниці відбулася презентація книги «Щоденний запис кінного походу: 30 років по тому». Книга розповідає про студентів педуніверситету, які влітку 1990 року кіньми відправились з Вінниці до Запоріжжя. Хлопці пережили в дорозі чимало пригод, але все ж таки взяли участь у заході на який добирались - урочистостях з нагоди 500-ліття українського козацтва. До речі, тоді це був такий собі публічно-андеграудний захід, за який юні козаки та їхні рідні могли і постраждати.
Презентація книги відбулася в форматі відеоконференції. Про це йдеться нас сторінці Центр історії Вінниці у Facebook.
«Ця книга – літопис авантюрних козаків, які в тінях радянського повсякдення плекали Незалежність України. Видання присвячене 30-річчю студентської експедиції «Козацькими шляхами – пам'ять народна», яка стала втіленням задуму кінного походу з Вінниці до Запоріжжя для участі у відзначенні 500-ліття українського козацтва в серпні 1990 р. Книга містить історичний щоденник походу, спогади учасників події з погляду 2020-го, тематичні фотоматеріали тощо», - йдеться в інформації
Розповіли про книгу учасники кінного походу Юрій Легун - доктор історичних наук, професор, директор Державного архіву Вінницької області, Ігор Лановий – заступник голови Іванівської ОТГ Калинівського району, Юрій Савчук – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник сектору генеалогічних та геральдичних досліджень відділу спеціальних галузей історичної науки та електронних інформаційних ресурсів Інституту історії України НАН України.
Юрій Легун, а саме він був «писарем» у поході зазначив, що в його літописі хоча і трапляються прогалини, але вони були «заповені» спогадами інших «козаків».
Також в презентації взяв участь Владислав Чабанюк – директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура»
Модератори презентації Олеся Коваль, Сергій Гула – співробітники Центру історії Вінниці.
Книга «Щоденний запис кінного походу: 30 років по тому» доступна для безкоштовного завантаження за лінком: http://bit.ly/kinnyi_pohid_book
На фото учасники походу на березі річки Південний Буг в селі Лаврівка, що під Вінницею