
Передачу реалізували в межах пріоритету «безпека та оборона», на який цьогоріч у бюджеті громади передбачено понад 1 млрд грн.
Військові отримали чотири дистанційних керованих бойових модулі – турелі та 150 покращених FPV-дронів.
Вінницький міський голова Сергій Моргунов зауважив, що така спецтехніка вбереже життя українських оборонців, дозволяючи вести бої на відстані від ворога.
«Ми постійно допомагаємо цій частині. Це — 23-тя передача. Лише за минулий рік придбали для підрозділу 1000 FPV-дронів. Також передавали пікапи, паливозаправники, авто для перевезення бойового складу. Все те, що просили бійці. Те, що їм потрібно», – сказав Сергій Моргунов.
Нацгвардієць Дмитро додав, що завдяки наявності такої техніки й справді можна менше залучати піхотинців під час виконання бойових завдань. Він також розповів про технічні характеристики турелей:
«Модулі виготовляє український виробник. Вони призначені не лише для ведення дистанційного спостереження за полем бою, а й для ураження живої сили та неброньованої техніки противника. Раніше в нас був лише один такий модуль, тож ще чотири нових, які передала команда Вінницької міської ради спільно з Міжрегіональним координаційним гуманітарним штабом – це важлива допомога», – сказав військовослужбовець.
Не менш важливе значення на фронті мають й FPV-дрони. Військові кажуть: така техніка стала незамінним інструментом в роботі. Так, «залізні пташки» дозволяють ефективно проводити розвідку, виявляти ворожі позиції, коригувати артилерійський вогонь і завдавати точкових ударів по техніці та укріпленнях противника.
Нагадаємо, бюджет громади на 2025 рік розподілений згідно з ключовими принципами та пріоритетами: «Безпека та оборона», «Стійкість», «Турбота».